• Genel
  • Yasal Sorumluluk
  • Sıkça Sorulan Sorular

Moda yaratan ünlü erkekler

Moda sadece kadınlar tarafından dikkat çekildiğini düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Eğer kendisini seven, dış görünümünün çok iyi olmasını isteyen bir erkek hayatı ve kendisini seviyorsa o zaman o da modayı yakından takip ediyordur. Tabi ki tarihe bakıldığı zaman erkekler üzerinde modayı yaratan ve kendi stillerini beğenerek, onların başlattığı bu modayı yapan birçok insan vardır. İşte sizlere bu yazımız üzerinde, tarihin tozlu sayfaları arasında giyimiyle insanların farklı moda anlayışının olmasını sağlayan bazı ünlüleri yazacağız. 

Steve McQueen: Efsane filmlerin başrol oyuncusudur. Tabi ki genç kızların hayranı olduğundan, birçok erkek onun gibi giyinerek, kızların ilgisini çekmek istediler. Sert bir erkek olduğu kadar otomobillere olan tutkusuyla da bilinirdi. Ayrıca giyindiği V yakalı olan tişörtlerin erkekler tarafından sevilmesini de sağladı. İnsanlar ütülü olmayan gömlekleri giyinmeye de ünlü oyuncu sayesinde başladılar. 

Elvis Presley: Dünyaca ünlü olan Rock şarkıcısını tanımayan yoktur. Ölümünün üzerinden 40 yıl geçmesine rağmen hala dillerden düşmeyen şarkılarının yanı sıra başlattığı moda devam etmektedir. Her yıl düzenlenen Elvis Presley benzeyen insanların katıldığı yarışmada birinci olmak için yarışan yüzlerce insan vardır. Özenle yapılan ve asla bozulmayan kabarık saçları, geniş paçalı olan pantolonları ve deri ceketinin yanı sıra, efsanevi dansı sayesinde de birçok insan hala onun başlattığı modayı takip etmektedir. 

Muhammed Ali: Ringlerin kralı olarak adlandırılan ve aktif spor hayatına devam ederken adından sadece yaptığı sporla söz edilmezdi. Aynı zamanda kıyafetleriyle de efsane olmuş bir insandı. Ve hala insanlar tarafından onun başlattığı moda takip edilmektedir. Takım elbise giyinmeyi çok seven boksör, genellikle koyu renkli takımlar giyinerek, üzerine beyaz gömlek ve koyu kravatları tercih ederdi. Ayrıca giyindiği ayakkabılarda son derece parlak ve üzerinde bir tane bile toz olmamasına dikkat ediyordu. 

Kurt Cobain: Rock müzik denildiğinde insanların aklına henüz hayatının baharında intihar etmiş olan bu insan gelmektedir. Tabi ki kısa ömrü içerisinde çok sayıda başarı elde etmeyi de başarmıştı. Müzik yaşamı dışında giyindiği çizgili kazaklar ve yırtık pantolonlar onun sayesinde moda oldu.  
  • Yorum Bulunamadı.